روان کننده کاهنده آب(LN –B122)

نام محصول:روان کننده کاهنده آب


کد محصول:LN –B122


بسته بندی: گالن 20 کیلوگرمی و بشکه 220 کیلوگرمی

به طور کلی به دو منظور می توان از این ماده استفاده کرد: اول هنگامی که احتیاج به افزایش اسلامپ بتن می باشد، مانند بتن ریزی های با تراکم آرماتور زیاد و بتن ریزی هایی که دسترسی مشکل است و نمی توان عمل ویبره را انجام داد. دوم، کاهش آب مورد نیاز بتن برای رسیدن به اسلامپ مورد نظر ، این مورد دوم به خصوص برای بتن های توانمند مانند بتن های با مقاومت نسبتا بالا، بتن های نفوذ ناپذیر و پایا و به طور کلی بتن هایی که قرار است به مقاومتی بالاتر از مقاومت های معمولی برسند، کاربرد دارد. به عنوان مثال می توان با استفاده از این تأثیر قالب ها را زودتر باز کرد.

با تأثیر مستقیمی که برروی ذرات سیمان می گذارد باعث می شود آب ذرات بیشتری از سیمان را نسبت حالت عادی هدراته کند. این امر باعث صیقلی شدن بتن و در نتیجه روانی بیشتر آن می گردد. بنابراین    می توان به اسلامپ بالاتر دست یافت و یا این که با کاهش آب، مقوامت را افزایش داد.

مقدار مصرف بسته به نوع کاربرد و به عبارت دقیق تر مقدار اسلامپ بتن مورد نظر متغیر است که مقدار آن با ساخت طرح های آزمایشگاهی در محل کارگاه و یا آزمایشگاه مرجع تعیین می شود . در هر صورت دوزاج پیشنهادی برای کارهای معمولی در حدود  1 تا 5/1 درصد وزن سیمان می باشد.

این ماده را می توان پس از اختلاط همه اجزای بتن و یا همراه با آب اختلاط به مخلوط بتن اضافه کرد. مدت زمان 40 ثانیه تا 5/1 دقیقه برای انجام واکنش های لازم کافی است.

به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای صفر الی 50 درجه سانتیگراد.

1-    روان کننده الزامات استانداردASTM C494 آمریکارا برآورده می کند.
2-    روان کننده در دراز مدت نه تنها هیچگونه تأثیر منفی برروی بتن ندارد بلکه دوام آن را بیشتر و به این طریق عمر مفید سازه را افزایش می دهد.